Cup Winners
Ontario Cup
2015 Marconi            
2014 Marconi            
2012 AEK Olympians
2010 AEK Olympians
2008 AEK Olympians
2002 Portuguese
1978 Marconi
1955 Marconi
League Cup
2016 Jagiellonia            
2015 Marconi            
2014 Marconi            
2013 Filial Benfica SC
2012 AEK Olympians
2011 Croatia
2010 AEK Olympians
2009 AEK Olympians
2008 AEK Olympians
2007 AEK Olympians
2006 White Eagles
2005 Portuguese
2004 St. Thomas
2003 AEK Olympics
2002 Portuguese
2001 Benfica
2000 Hungarians
1999 Portuguese
1998 Croatia
1997 Portuguese
1996 Benfica
1995 Portuguese
1994 London City
1993 Portuguese
1992 St. Thomas
1991 Norfolk
1990 Panhellenic
1989 White Eagles
1988 Hungarians
1987 St. Thomas
1986 Chatham
1985 Ingersoll
1984 Portuguese
1983 Curinga
1982 Ingersoll
1981 Ingersoll
1980 St. Thomas A
1979 Marconi
1978 Marconi
1977 Roma
1976 London Celtic
1975 London Celtic
1974 Marconi-Inter
1973 Croatia
1972 Stratford
1971 Stratford
1970 Ingersoll
1969 Olympians
1968 Marconi
1967 Marconi
1966 Marconi
1965 Germans
1964 Marconi
1963 Queens Royals
1962 Germans
1961 Ingersoll Mikes
1960 Italo Canadians
Division Cups
Premier First Second Third Fourth

2016 Marconi Wallaceburg Chatham African Carib FC Portuguese    
2015 Marconi Wallaceburg
Chatham
English
Germans    
               
  Premier First Second Third Fourth E Fourth W Fourth
2014 Croatia English Croatia English Germans St.Columban St.Columban
2013 AEK Olympians Scottish St. Columban Pameer St. Thomas Exeter St. Thomas
2012 AEK Olympians English Sarnia Taxandria LAC Juventus Oakridge LAC Juventus
2011 AEK Olympians Portuguese St. Thomas Norwest Marconi Pachuca Marconi
2010 St. Thomas Marconi Simcoe St. Columban Woodstock Middlesex Stathroy
Premier First Second Third E Third W Third C Third
2009 AEK Olympians Chatham Portuguese St. Columban Middlesex Taxandria
2008 AEK Olympians Benfica Wallaceburg St. Thomas Marconi Middlesex
2007 Benfica Bosnia Benfica London Renegades Middlesex Colombia
2006 Portuguese London City Sarnia Fury Delhi Athletics English F.C.
Premier First Second Third U - 21 Rec
2005 AEK Olympics Marconi Portuguese Sarnia Fury Bluewater Ingersoll
2004 Portuguese White Eagles Hispanos Benfica Sarnia Fury
2003 Portuguese Croatia Ingersoll Strathroy PC B
2002 Portuguese White Eagles Marconi B Curinga
2001 Portuguese NFC Porto Croatia Exeter Fury
2000 Marconi AEK London Ingersoll Portuguese B
1999 Portuguese Wallaceburg Serbs Strathroy PC B
1998 Croatia Norfolk Benfica B AEK Olympians
1997 Portuguese Croatia Bosnia
1996 Portuguese Norfolk St. Columban
1995 London City Strathroy PC Benfica
1994 St. Thomas Panhellenic Petrolia
1993 St. Thomas London City Panhellenic
1992 White Eagles Hungarians Dante
1991 White Eagles St. Thomas Dante
1990 Croatia Woodstock Wallaceburg
1989 Croatia Bluewater Simcoe Lusos
1988 White Eagles Panhellenic Simcoe Lusos
Level I Level II
1987 Curinga Latinos
1986 Delhi Athletics Chatham
1985 Woodstock Germans
1984 Croatia Croatia B
1983 Croatia Bluewater
1982 St. Columban Woodstock
1981 Portuguese London City U-19
First Second Third Fourth
1980 Marconi St Thomas Ingersoll St. Bartalomeo
1979 Hungarians London United Yugoslavs Slavia
1978 Marconi Oakridge Strathroy NC
1977 Celtic Portuguese Lusitanos United
1976 Marconi Hungarians St. Columban
1975 Scottish London United Grand Bend
1974 Scottish White Eagles Goderich United
1973 Celtic Marconi B Strathroy Ben
1972 Scottish Ingersoll White Eagles
1971 Germans Scottish Croatia
1970 Olympians Croatia Woodstock
1969 Roma Croatia
1968 Marconi Celtic Olympians
1967 Marconi Celtic Sarnia (Dante)
1966 Marconi Germans B Germans B
1965 Dutch Lions Sarnia B Stratford
1964 Marconi Croatia
1963 QR Woodstock
1962 Dutch Lions
1961 Dutch Lions
1960 Dutch Lions
1959 Dutch Lions
1958 Stratford FB
1957 Sarnia (Dante)
1956 Sarnia (Dante)
© 2017, WOSL  :: privacy
log in
forgot password?