Champions Runner-ups
2016 Marconi Jagiellonia      
2015 Marconi Jagiellonia      
2014 Benfica Marconi       
2013 AEK Benfica
2012 AEK Benfica
2011 AEK SLB-Simple
2010 AEK Benfica
2009 AEK Croatia
2008 London Croatia AEK Olympians
2007 AEK London Portuguese
2006 AEK Croatia
2005 Benfica London Portuguese
2004 London Portuguese Benfica
2003 AEK Olympics London Portuguese
2002 London Portuguese London Bosnia
2001 London Portuguese London Marconi
2000 London Portuguese Strathroy Portuguese
1999 London Portuguese London Benfica
1998 London Portuguese London Benfica
1997 London Portuguese London Benfica
1996 London Portuguese Sarnia Bluwater
1995 London Portuguese London City
1994 Sarnia Bluewater St. Thomas
1993 London Portuguese St. Thomas
1992 White Eagles St. Thomas
1991 White Eagles St. Thomas
1990 White Eagles Panhellenic
1989 White Eagles Sarnia Bluwater
1988 Sarnia Bluwater St. Thomas
Lower Divisions
  First Second Third Fourth  
2016 Wallaceburg Chatham Southend Portuguese  
2015 Portuguese Marconi
English Germans  
           
First Second Third Fourth E Fourth W
2014 English Croatia  Strathroy  Croatia  St Columban 
2013 Olympians AEK Tillsonburg SC America SC America SC Exeter SC
2012 Bosnia Sarnia Croatia LAC Juventus Chatham
2011 White Eagles St. Thomas Middlesex Croatia Pachuca
2010 Marconi Portuguese AEK Scottish Strathroy
First Second Third E Third W Third C
2009 Wallaceburg Middlesex United Norfolk London Marconi Serbia
2008 London Benfica London English St. Thomas Chivas FC Middlesex United
2007 St. Thomas Benfica St. Marys Colombia
2006 Woodstock Sarnia Fury White Eagles London Aces
First Second Third Under 21
2005 Strathroy London Portuguese Sarnia Fury Bluewater
2004 White Eagles Hispanos Benfica Sarnia Fury
2003 Croatia Ingersoll Hispanos
2002 Bluwater St. Columban Curinga
2001 Porto London Portuguese B Woodstock
2000 AEK London Simcoe Thunder London Portuguese B
         
Rec Divisions
2005 Taxandria
First Second Third East Third West
1999 Chatham Express Serbs Simcoe Nairn
1998 Forest United Exeter Central Ingersoll Serbs
First Central Second East Second West
1997 Croatia Marconi B Bosnia Forest United
1996 Benfica St. Columban Latinos Bluwater B
1996 St. Thomas Benfica Tillsonburg Petrolia
1994 Dante Curinga Tillsonburg Chatham Express
1993 London City Curinga Panhellenic Chatham
First Second East Second West
1992 Hungarians St. Thomas Dante
1991 Scottish Croatia St. Columban
1990 London City Ingersoll Wallaceburg
1989 German Canadians Simcoe Lusos Strathroy
First East First West Second East Second West
1988 Panhellenic Curinga Taxandria Simcoe Lusos
Forest City Challenge Cup
Premier First Second Third
2000 Portuguese AEK Simcoe Tillsonburg
1999 Portuguese Chatham C Serbs W. Eagles / SPC
1998 Croatia Forest United Porto Croatia / Germans
Premier First Second
1997 Portuguese Croatia Marconi/Bosnia/Forest U
1996 St. Thomas Croatia St.Columban/Latinos/Bluewater
1995 Portuguese St. Thomas Benfica/Ingersoll/Petrolia
1994 Bluewater Panhellenic Curinga/Tillsonburg/Petrolia
1993 St. Thomas no winner Alianza/Panhellenic/Petrolia
1992 White Eagles Marconis St. Thomas/Dante
1991 St. Thomas Scottish St. Thomas
1990 White Eagles City Portuguese
1989 White Eagles St. Thomas Simcoe Lusos
© 2017, WOSL  :: privacy
log in
forgot password?